Connect with us

Hi, what are you looking for?

Premier League

Objektivi i madh, Leeds synon sulmuesin e Kombëtares

Leeds United është në kërkim të një sulmuesi dhe në listën e tyre të objektivave është Che Adams. Futbollisti 26-vjeçar është pjesë e Southampton dhe këtë sezon ka shënuar 5 gola në 25 ndeshje në Premier League.

Gjithsesi Leeds e shikon si një element të vlefshëm për skuadrën sezonin e ardhshëm. “Shenjtorët” rrezikojnë të bien në Championship dhe për klubin anglez do jetë më e lehtë ta transferojnë Che Adams.

Lexo edhe: 

Southampton ka shpenzuar jo pak për sulmuesin. Në verën e vitit 2019 pagoi 16.7 milionë euro për ta blerë nga Birmingham, pasi kishte shënuar 22 gola.

Adams debutoi me kombëtaren e Skocisë në marsin e vitit 2021. Deri tani ka shënuar gjashtë gola në 22 ndeshje të zhvilluara.

Lajme të tjera

Kombëtare

Shqipëria e minifutbollit shkruan historinë në Essen të Gjermanisë, duke e kaluar për herë të parë fazën e grupeve. Kuqezinjtë e trajnerit Irtan Sejko...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Kombëtare

Emisioni Analizë Kuq e Zi, nën moderimin e Sokol xhihanit, publikoi sipas statistikave atë që konsiderohet si formacioni më i mirë i mundshëm i...

Kategoria Superiore

Tirana vijon përgatitjet për të kompletuar skuadrën në prag të turit eliminator të Conference League, teksa pas konfirmimit të trajnerit Orges Shehi në pankinë,...