Connect with us

Hi, what are you looking for?

Bundesliga

Objektivi i merkatos, United përgatit 50 mln € për “xholin” e Bayernit

Pavarësisht se investimet në merkato nuk kanë munguar nga drejtuesit gjatë viteve të fundit, Manchester United po vuan për t’u rikthyer skuadra që kishin frikë të gjithë në Premier League dhe Champions League.

Djemtë e Erik ten Hag e kanë filluar keq kampionatin anglez – gjashtë pikë në pesë ndeshje – ndërkohë që sonte përballen me Bayern Munchen në Gjermani. Takimi i parë në grupin A në Champions, aty ku bëjnë edhe Galatasaray e Copenhagen.

Lexoni edhe:

Pikërisht nga rivalët e mbrëmjes së sotme, “Djajve e Kuq” synojnë një përforcim. Bëhet fjalë për Serge Gnabryn, të cilin tekniku Ten Hag e pëlqen shumë. Për karakteristikat që ka dhe faktin që bën disa pozicione në ofensivë.

Dhe mbi të gjitha ka aftësinë për të shënuar gola dhe e njeh futbollin ishullor. Shtypi britanik shkruan se United do të ofrojë rreth 50 mln në fundin e sezonit për kartonin e 28-vjeçarit, i cili ka luajtur më parë në Angli. Me Arsenalin dhe WBA.

Gnabry është një ndër lojtarët më të dalluar te kampionët e Gjermanisë, ndërkohë që është pjesë fikse edhe e kombëtares gjermane. Me fanellën e së cilës ka shënuar 22 gola në 43 takime të zhvilluara.

Lajme të tjera

Euro 2024

Shqipëria do të luajë në datën 26 mars një ndeshje miqësore ndaj përfaqësues së Zvicrës, lajm që u zbulua në emisionin “ELITE SHOW”. Çdo...

Kombëtare

Italia kampione në fuqi e Europës, do ta nisë Europianin e 2024-ës pikërisht përballë Shqipërisë në “Dortmund, mbrëmjen e 15 qershorit, teksa kreu i...

Futboll

Dani Alves akuzohet për sulm seksual për përdhunimin e dyshuar të një vajze në klubin e natës Sutton, në Barcelonë, më 30 dhjetor të...

Euro 2024

Një prapaskenë interesante edhe zbuluar në emisionin “ELITE SHOW”, çdo të hënë në SportNews (21:00), që ka lidhje me Luka Modric dhe Jahmir Hykën....