Connect with us

Hi, what are you looking for?

Merkato

Objektivi i përbashkët në merkato, Conte “përplaset” me Mourinhon

Nico Elvedi po paraqitet mjaft mirë me Borussia Monchengladbach në Bundesliga. Qendërmbrojtësi ka edhe një vit kontratë dhe gjermanët nuk po arrijnë ta bindin të rinovojë kontratën, kështu që verë do tentojë ta shesin.

Futbollisti 26-vjeçar ka tërhequr vëmendjen në Itali dhe në Angli, ku Tottenham dhe Roma po e ndjekin dhe duhet të përgatitin një ofertë për Gladbach.

LEXO EDHE: 

Italianët janë ata që po këmbëngulin më shumë sipas ekspertit të merkatos, Alfredo Pedulla. Klubi gjerman e vlerëson Elvedin 15 deri në 20 milionë euro. Mbrojtësi luan në Bundesliga prej verës së vitit 2015, kur la skuadrën e Zurich.

Lojtari helvet, i cili mund të luajë edhe si mbrojtës i majtë, numëron 43 ndeshje dhe një gol me kombëtaren e Zvicrës.

Lajme të tjera

Kombëtare

Trajneri Sylvinho analizoi barazimin 2-2 të Shqipërisë përballë Kroacisë në Hamburg, ku preku disa tema të ndryshme. “Mendoj se zhvilluam një ndeshje shumë të...

Euro 2024

Kroacia do të jetë kundërshtari i radhës për Shqipërinë në Grupin B të Euro2024. Skuadra kuqezi vjen pas humbjes me Italinë, por pa humbur...

Euro 2024

“Besoj që performanca nuk ishte aq e mirë siç e kishim përgatitur. Ka gjëra që duhen përmirësuar, i kemi lejuar shumë hapësira Italisë e...

Euro 2024

Nedim Bajrami hyri në historinë e Kampionatit Evropian me golin e shënuar ndaj Italisë, në ndeshjen debutuese të Shqipërisë në eventin e futbollit që...