Connect with us

Hi, what are you looking for?

Merkato

Objektivi për mesfushën, zbulohet oferta e Bayernit për talentin holandez

Ryan Gravenberch është një nga objektivat kryesorë të Bayern Munchen në merkaton e verës. 19-vjeçari luan në qendër të mesfushës, është një prodhim i Ajax, teksa prej shtatorit të vitit 2019 është pjesë e ekipit të parë të “Harkëtarëve”.

Drejtuesit e kampionëve të Gjermanisë kanë nisur bisedimet me homologët holandezë, të cilëve u kanë bërë ofertën e parë: 15 milionë euro + bonuset që mund të prekin shifrën 10 milionë euro, për një ofertë në total prej 25 milionë eurosh.

Gjithsesi, Ajax kërkon më shumë para për të lënë të lirë Gravenberch, i cili numëron një gol në dhjetë ndeshje me kombëtaren e Holandës. 19-vjeçari ka kontratë deri në 2023 me Ajaxin, dhe e ka ndarë mendjen për të mos rinovuar kontratën.

[quiz-cat id=”297576″]

Lajme të tjera

La Liga

Eric Garcia u detyrua të largohej nga Barcelona këtë merkato teksa u transferua te Girona me anë të formulës së huazimit. Pasi debutoi me...

Legjionarët

30 mijë tifozë polakë në stadiumin ‘Wojska Polskiego’ të Varshavës, thërrasin në kor emrin e Ernest Muçit, i cili bëri një 70-minutësh për kornizë...

Kombëtare

Kushtojnë shtrenjtë flakadanët e hedhur në fushë në fillim të ndeshjes me Poloninë nga tifozët kuqezi, duke shkaktuar ndërprerjen e ndeshjes për disa minuta....

Conference League

Ernest Muçi bëhet padyshim protagonisti i mbrëmjes në Conference League, pasi ia doli të shënojë dy herë në ndeshjen e parë në grup mes...