Merkato

Odegaard bëhet “topçi”, sot kryen vizitat mjekësore

Martin Odegaard do të jetë së shpejti lojtar i Arsenalit në Premier League. Futbollisti norvegjez ndodhet në Londër, ku ka programuar vizitat mjekësore, për të zyrtarizuar më pas huazimin te “Topçinjtë”.

Marrëveshja e arritur me Realin e Madridit, që zotëron kartonin e futbollistit, parashikon që Arsenali duhet t’i paguajë 2.5 milionë stërlina klubit madrilen, kuptohet edhe pagën lojtarit për pjesën e mbetur të sezonit.

Odegaard u largua nga Madridi gjatë fundjavës pasi të dy ekipet arritën marrëveshjen. 22-vjeçarit nuk do t’i kërkohet që t’i nënshtrohen karantinës, kështu që mund të vihet menjëherë nën urdhrat e Mikel Artetas, me të cilin ka biseduar për rolin dhe minutat që do të ketë tek Arsenali.

Ishte dëshira e drejtuesve të Realit që mesfushori i talentuar norvegjez të transferohej në Angli, tek “Topçinjtë”, dhe jo te Real Sociedadi (dëshira fillestare e futbollistit ishte të kthehej në San Sebastian).

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency