Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Odegaard kapiten, Gabriel Jesus tregolësh, Arsenali është “flakë”

Arsenali, i pandalshëm jo vetëm në merkaton verore… “Topçinjtë e Londrës” mundën Sevillan në finalen e “Emirates Cup”, me rezultatin e thellë 6-0.

Aventura e Martin Odegard si kapiten nisi në mënyrën e duhur. Gjithashtu Gabriel Jesus shkëlqeu përsëri me tregolësh spektakolar. Braziliani është shfaqur në formë fantastike në miqësoret e zhvilluara me ekipin e ri, ku në pesë ndeshje deri më tani ka shënuar shtatë gola. Bukayo Saka shënoi dy gola dhe Eddie Nketiah vulosi rezultatin përfundimtar 6-0.

Sezoni i ri i Premier League fillon me 5 gusht dhe Arsenali do ta nisë në transfertë me Crystal Palace.

Lajme të tjera

Bundesliga 2

Futbolli gjerman edhe një herë vertetoi se është i çudive të mëdha apo i dramave të sekondave të fundit. Tifozët e skuadrës së njohur...

Bundesliga

Çmenduri në Bundesliga 2, kampionat ku fati i zi vijon të ndjekë Hamburgun. Skuadra historike gjermane, fitoi 0-1 në Sandhauesen dhe ishte shumë afër...

Gossip

Vajza e Pep Guardiolës, Maria Guardiola duket ‘e fiksuar’ me futbollistët, teksa pas një romance me fantazistin anglez Delle Ali, u përfol për një...

Bundesliga

Joshua Kimmich e shijoi në maksimum titullin e fundit kampion. Bayern Munchen ia doli të siguronte trofeun më të rëndësishëm në Gjermani për të...