Euro 2020

Ofendoi shqiptarët e Maqedonisë së Veriut, Arnautovic pezullohet një ndeshje

Marko Arnautovic e paguam me një ndeshje pezullim sjelljen ofenduese të Alioskit të Maqedonisë së Veriut. Sulmuesi shtatlartë me origjinë serbe, për rrjedhojë do të humbë ndeshjen me Holandën, e dyta në grup për Austrinë. Komisioni i Disiplinës në UEFA, pasi shqyrtoi me kujdes të gjitha provat filmike, vendosi ta dënojë me një ndeshje pezullim 32-vjeçarin, duke mos marrë parasysh as faktin që sulmuesi u kërkoi falje të gjithë shqiptarëve nëpërmjet një postimi në Instagram.

Federata e futbollit e Maqedonisë së Veriut të hënën kishte paraqitur një kërkesë në UEFA për të ndëshkuar Arnautoviçin me shkak të shpërthimit të tij nacionalist në momentin e festimit të golit.

Arnautovic, autor i golit të tretë ndaj Maqedonisë, i aktivizuar si zëvendësues i Sabitzer në minutën e 59-të, u fokusua nga kamerat duke shkëmbyer fjalë të nxehta me Alioskin, ndërsa mediet fillimisht raportuan se ai kishte përdorur fjalë fyese me sfond racist ndaj Bejtullait.

Gjithsesi, Alioski, në një prononcimin për gazetarin e SuperSportit, Glend Tafaj, theksoi se në ndeshje të tilla është normale që lojtarët të përjetojnë tension dhe të dalin nga kontrolli, por më e bukura është kur në fund sqarohet gjithçka dhe pajtohesh. Kështu ka ndodhur në fund të sfidës Austri-Maqedoni e Veriut, teksa Arnautovic ka kërkuar ndjesë duke shkuar madje në dhomën e zhveshjes së skuadrës kundërshtare.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency