Connect with us

Hi, what are you looking for?

Bundesliga

Oferta e katërt e parefuzueshme, objektivi i Milanit drejt Gjermanisë

Leipzigu nuk heq dorë nga Lois Openda, i cili ndihmoi Lensin me golat e tij të shpallej nënkampion në Ligue 1 dhe të siguronte rikthimin në Champions League pas shumë vitesh.

23-vjeçari belg (9 ndeshje dhe 2 gola me Kombëtaren) ishte edhe në orbitën e Milanit, por ai kushton shumë për financat e kuqezinjve. Ndërkohë, klubi gjerman po përgatit ofertën e katërt në drejtim të Lensit.

Lexo edhe: 

Me tri të parat që janë refuzuar nga francezët, por e fundit pritet të sjellë më në fund “tym të bardhë”. Drejtuesit e Leipzigut e kanë rritur propozimin e tyre në 43 milionë euro + bonuse.

Ofertë që do të pranohet nga homologët e Lensit. Openda e ka gjetur prej kohësh marrëveshjen me Leipzigun. Dhe pritet të firmosë një kontratë 5-vjeçare.

Gjatë sezonit të fundit, që korrespondoi me herën e parë që luante në Ligue 1, Openda realizoi 21 gola në kampionat. Më mirë se ai, vetëm Mbappe (29), Lacazette (27) dhe David (24).

Lajme të tjera

Spanjë

Lajme të mira te Real Madrid. Në seancën e fundit stërvitore, organikës së trajnerit Carlo Ancelotti-t i është bashkuar edhe Vinicius Jr. Lexo edhe:...

Serie A

Rinovimi i Denzel Dumfries me Interin komplikohet ndjeshëm, teksa palët duket se po shkojnë drejt një divorci në fund të sezonit. Kontrata e holandezit...

Euro 2024

Pasi mësoi kundërshtarët e fazës në grupe të Euro 2024, aty ku do të përballet me Spanjën, Kroacinë dhe Italinë në Grupin B, Shqipëria...

Premier League

United mposhti 2-1 Chelsean në “Old Trafford”, në një sfidë të hapur dhe të mbushur plot raste. Skocezi Scott McTominay ishte heroi i vendasve...