Connect with us

Hi, what are you looking for?

Itali

Oferta e re për rinovimin, si Milani po tenton të blindojë Leaon

Milani po bën gjithçka që të rinovojë kontratën me sulmuesin portugez, Rafael Leao. Ai është në marrëveshje me kuqezinjtë deri në qershor 2024. Palët i kanë nisur bisedimet prej kohësh për të zgjatur bashkëpunimin.

“Gazzetta Dello Sport” shkruan së fundmi se kampionët e Italisë kanë gati propozimin e ti për Leaon, pas kalimit në çerekfinalet e Champions League.

Për sulmuesin,  MVP i sezonit të shkuar në Serie A, është gati një kontratë 5-vjeçare,. Prej saj do të përfitojë 7.5 milionë euro në sezon (1.3 mln euro përfiton aktualisht), plus bonuse të përfshira që varen nga paraqitjet e Leaos.

Milani gjithashtu i ofron portugezit edhe 2 milionë euro bonus nënshkrimi. Pjesa që kërkon zgjidhje është borxhi që futbollisti i ka Sporting, prej gjyqit të humbur pas kalimit te Lille.

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Gossip

Vajza e Pep Guardiolës, Maria Guardiola duket ‘e fiksuar’ me futbollistët, teksa pas një romance me fantazistin anglez Delle Ali, u përfol për një...

Champions League

Skandal me gjyqtarin Szymon Marciniak, i caktuar për të drejtuar finalen e Champions League mes Manchester City-t dhe Interit, që do të luhet më...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...