Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Oferta për Haaland, ja sa është i gatshëm të paguajë Manchester City

Manchester City nuk ka ndërmend të heqë dorë nga Erling Haaland, ndërsa tashmë ka bërë dhe ofertë për sulmuesin e Borussia Dortmund. Mediet britanike raportojnë se City është i gatshëm të paguajë 63 milionë paund për të blerë kartonin e norvegjezit.

Klubi anglez dëshiron shumë që ta ketë pjesë të skuadrës 21-vjeçari dhe për këtë arsye vetë Pep Guardiola ka kontaktuar sulmuesin që ta bindë atë. Trajneri i Manchester City-t ka një pëlqim të madh për mënyrën se si luan norvegjezi dhe për këtë gjë nuk pranon të heqë dorë lehtë.

Megjithatë finalizimi i këtij operacioni ka për të qenë i vështirë duke ditur se në garë për Haaland është edhe Real Madrid, Barcelona dhe Paris Saint-Germain, nëse do të largohet Kylian Mbappe, por duke ditur edhe faktin se norvegjezi vetë dëshiron të zgjedhë projektin që e bind më shumë.

Lajme të tjera

Europa League

Kapiteni i Atalanta-s në finalen e Europa League, të cilën skuadra italiane e fitoi me rezultatin 3-0 ndaj Bayer Leverkusen, Berat Gjimshiti deklaroi për...

La Liga

Drejtuesit e Barcelonës kanë nisur të mendojnë tashmë për sezonin e ardhshëm me skuadrën që i duhet të kënaqej vetëm me vendin e dytë...

Europa League

Duke folur për mediet pas disfatës në finalen e Europa League, që korrespondon edhe me humbjen e parë pas 51 ndeshjes, trajneri i Bayer...

Spanjë

Mesfushori i Real Madrid-it, Toni Kroos ka vendosur të largohet nga futbolli pas përfundimit të EURO 2024. Kampionati europian në Gjermani do të jetë...