Connect with us

Hi, what are you looking for?

La Liga

Ofertë 200 mln € për 16-vjeçarin Yamal, “tronditet” Barcelona

Lamine Yamal është talenti i radhës që po rritet te Barcelona. 16-vjeçari shënoi një gol shumë të bukur përballë Mallorcas, që i mjaftoi skuadrës së Xavit të merrte tri pikët.

Sulmuesi i djathtë po luan sezonin e dytë me katalanasit pavarësisht moshës së re, ndërkohë që në gjurmët e tij është vënë PSG. Kampionët e Francës e pëlqejnë shumë adoleshentin.

 

Dhe janë gati të ofrojnë 200 mln euro për kartonin e tij! Presidenti Al-Khelaifi dëshiron të bëjë një goditje të madhe pasi të largohet Kylian Mbappe (Real Madrid).

Për momentin, Joan Laporta i ka dhënë një “jo” të prerë Jorge Mendes, agjentit të Yamal, në momentin që portugezi e njoftoi për ofertën që do të paraqesin sheikët e PSG-së.

Lexo edhe:

Por, 200 mln euro janë shumë, sidomos për Barcelonën që prej vitesh po vuan në aspektin ekonomik. Nëse realizohet ky transferim, 16-vjeçari do të shndërrohej në futbollistin e dytë më të shtrenjtë në histori.

Vendin e parë e mban Neymar, me brazilianin që u transferua për 222 mln euro në 2017. Pikërisht nga Barcelona te PSG…

Lajme të tjera

Premier League

Brighton zyrtarizon largimin e De Zerbit. Klubi anglez ka bërë me dije nëpërmjet një komunikate zyrtare, se trajneri italian do të largohet në fund...

Futboll

Jose Mourinho është gati të kthehet në pankinë, pas shkarkimit nga Roma muaj më parë. Portugezi do të marrë drejtimin e Beshiktashit, ekip ku...

La Liga

Xavi rrezikon shkarkimin nga posti i trajnerit të Barcelonës sapo të mbyllet sezoni. Deklarata e fundit ka sjellë shqetësim në klub, teksa është pritur...

Featured

Me një letër të hapur të publikuar në faqen zyrtare të klubit, presidenti i Inter-it, Steven Zhang u shkruan tifozëve, duke pranuar vështirësitë financiare...