Connect with us

Hi, what are you looking for?

Arabi Saudite

Ofertë e majme, Pioli përgatitet të ndryshojë kontinent

Stefano Pioli drejt Arabisë Saudite. Ish-trajneri i Milanit është një ndër të preferuarit e Al-Ittihad.

Marcelo Gallardo do të largohet nga drejtimi i skuadrës, me argjentinasin që shpreson të nisë një aventurë europiane.

Ndërkohë, drejtuesit e Al-Ittihad kanë piketuar 58-vjeçarin nga Parma si pasardhësin e tij.

Lexo edhe: 

Gjithsesi, Pioli nuk është alternativa e vetme për pankinën e Al-Ittihad, skuadër që ka në përbërje emra si Benzema apo Kante.

Bisedimet mes palëve kanë nisur dhe Piolin e pret një ofertë e majme në aspektin ekonomik nëse vendos të largohet nga kontinenti i vjetër.

Milani ishte aventura e tij e fundit, skuadër që e drejtonte nga 9 tetori i vitit 2019. Eksperiencë që përfundoi në datën 26 maj.

Lajme të tjera

Merkato

Antonio Conte e kishte një nga dëshirat e merkatos dhe presidenca e Napolit ia ka plotësuar. Alessandro Buongiorno është futbollisti më i ri i...

Premier League

Një tjetër futbollist shqiptar në Premier League. Futbollisti kuqezi, Matteo Dashi, do të jetë pjesë e skuadrës së parë të Crystal Palace duke nisur...

Merkato

Mehdi Taremi është zyrtarisht sulmuesi i ri i Interit. Kampionët e Italisë kanë prezantuar 31-vjeçarin iranian, i cili vjen si lojtar i lirë nga...

Merkato

Milani ka zgjedhur t’i besojë trajnerit Paulo Fonseca stolin për sezonin e ardhshëm, por merkatoja nuk ka nisur të nxehet ende, teksa kjo ka...