Connect with us

Hi, what are you looking for?

Merkato

Shkurt/ Ofertë konkrete për “modelin” e Arsenalit, kapiteni i Milanit mes milionave dhe zemrës

Hector Bellerin ka zhvilluar një sezon të mirë te Real Betis, por spanjollët e kanë të vështirë ta mbajnë në ekip mbrojtësin e krahut që është nën kontratë me Arsenalin.

Paga e tij e lartë është e papërballueshme për klubin nga Andaluzia, ndërkohë që për Bellerin është interesuar gjatë kësaj periudhe edhe Atletico Madrid.

Tani në listën e klubeve që e duan mbrojtësin është shtuar edhe Villarreal, që madje është më konkret dhe ka në plan të bëjë edhe një ofertë për të.

“Nëndetësja e verdhë” është e gatshme t’i ofrojë klubit të Arsenalit shumën e 10 milionë eurove për transferimin e Bellerin, ndaj priten zhvillime.

Alessio Romagnoli ka marrë një tjetër ofertë nga Lazio, të përmirësuar në aspektin financiar, por sërish më të lartën e ka nga Premier League. Fulham, i rikthyer në elitën e futbollit anglez, i ofron qendërmbrojtësit të larguar nga Milani 4 milionë euro në sezon dhe një kontratë të vlefshme për katër sezone.

Mediet në Itali raportojnë se Romagnoli po e merr në konsideratë këtë ofertë të klubit londinez, por Lazio nga ana tjetër po tenton ta shfrytëzojë faktin që qendërmbrojtësi është një tifoz i tyre. Veçse një rol protagonisti në ekip, ata i ofrojnë edhe një pozicion në klub pasi të përfundojë karrierën.

TESTONI NJOHURITË TUAJA RRETH PREMIER LEAGUE

QUIZ/ Premier League 2021-2022 – Sa mirë e kujtoni sezonin që sapo u mbyll?

Lajme të tjera

La Liga

Xavi rrezikon shkarkimin nga posti i trajnerit të Barcelonës sapo të mbyllet sezoni. Deklarata e fundit ka sjellë shqetësim në klub, teksa është pritur...

Merkato

Bento Matheus Krepski pritet të jetë një nga përforcimet e Interit gjatë merkatos verore. Kampionët e Italisë kanë përzgjedhur 24-vjeçarin brazilian si portierin e...

Itali

Orë vendimtare për Interin. Të hënën e 20 majit skadon huaja që fondi “Oaktree” i ka dhënë numrit një të zikaltërve në vitin 2021....

Featured

Me një letër të hapur të publikuar në faqen zyrtare të klubit, presidenti i Inter-it, Steven Zhang u shkruan tifozëve, duke pranuar vështirësitë financiare...