Connect with us

Hi, what are you looking for?

Legjionarët

Ofron më shumë se Empoli, një tjetër klub italian pranë Stiven Shpendit

Stiven Shpendi zhvilloi një sezon shumë të mirë me Cesenan. Ai realizoi 12 gola në edicionin e fundit me bardhezinjtë në Serie C. 20-vjeçari është grumbulluar me Shqipërinë U21, duke shënuar 2 gola në 5 takime të luajtura me kuqezinjtë.

Shumë klube, mes tyre edhe Juventusi, kanë shprehur interesim për sulmuesin shqiptar. Empoli arriti në parim akordin me Cesenan për 2 mln euro, duke i lënë edhe 30% të kartonit klubit të divizionit të tretë.

Por, e ardhmja e Shpendit mund të jetë në një tjetër skuadër toskane: te Pisa. Që ka si objektiv ngjitjen në Serie A dhe u ka ofruar drejtuesve të Cesenas 2.5 milionë euro + bonuse për kartonin e Shpendit.

Lexo edhe:

Por, ky i fundit preferon Empolin, pasi dëshiron të luajë menjëherë në Serie A. Mbi të gjithë në një ekip që di të rrisë talente. Dhe t’i shesë më vonë në klube të njohura.

Cesena ka pranuar ofertën e Pisës, që është përforcuar edhe me Miguel Veloson, ish-kapitenin e Hellas Verona. Nga ana tjetër, Shpendi insiston për të kaluar tek Empoli, që duhet të përmirësojë ofertën për të siguruar shërbimet e talentit pukjan.

Stiven luan te Cesena dhe Shqipëria U21 bashkë me vëllanë e tij binjak, Cristian Shpendi, i cili aktivizohet gjithashtu në rolin e qendërsulmuesit.

Lajme të tjera

Spanjë

Lajme të mira te Real Madrid. Në seancën e fundit stërvitore, organikës së trajnerit Carlo Ancelotti-t i është bashkuar edhe Vinicius Jr. Lexo edhe:...

Serie A

Rinovimi i Denzel Dumfries me Interin komplikohet ndjeshëm, teksa palët duket se po shkojnë drejt një divorci në fund të sezonit. Kontrata e holandezit...

Euro 2024

Pasi mësoi kundërshtarët e fazës në grupe të Euro 2024, aty ku do të përballet me Spanjën, Kroacinë dhe Italinë në Grupin B, Shqipëria...

Premier League

United mposhti 2-1 Chelsean në “Old Trafford”, në një sfidë të hapur dhe të mbushur plot raste. Skocezi Scott McTominay ishte heroi i vendasve...