Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kupa e Francës

Olimpiku u Marsejës turpërohet nga skuadra e Ligës së Dytë, eliminohet nga Kupa e Francës

Olimpiku i Marsejës turpërohet në çerekfinale të Kupës së Francës nga ekipi i Ligës së Dytë franceze, Annecy.

Koha e rregullt u mbyll në barazim 2-2. Takimi e zhbllokoi Veretout në favor të Marsejës, por Annecy kthye rezultatin falë golave të Dion dhe Muanga.

Në minutën e 85-të Alexis Sanchez humbi 11-metërsh, gjithsesi goli i barazimit do të vinte vetëm në minutën  gjashtë shtesë e mban firmën e Mughe.

Lexo edhe: 

Për të përcaktuar skuadrën që do të kualifikohej në gjysmëfinale u goditën penalltitë, plot tetë seri.

Penalltinë e serisë së tetë të Marsejës e humb Balerdi, me skuadrën e Ligë së Dytë që nisi festën e shfrenuar.

 

 

 

 

Lajme të tjera

Bundesliga 2

Futbolli gjerman edhe një herë vertetoi se është i çudive të mëdha apo i dramave të sekondave të fundit. Tifozët e skuadrës së njohur...

Gossip

Vajza e Pep Guardiolës, Maria Guardiola duket ‘e fiksuar’ me futbollistët, teksa pas një romance me fantazistin anglez Delle Ali, u përfol për një...

Bundesliga

Çmenduri në Bundesliga 2, kampionat ku fati i zi vijon të ndjekë Hamburgun. Skuadra historike gjermane, fitoi 0-1 në Sandhauesen dhe ishte shumë afër...

Bundesliga

Joshua Kimmich e shijoi në maksimum titullin e fundit kampion. Bayern Munchen ia doli të siguronte trofeun më të rëndësishëm në Gjermani për të...