Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kategoria Superiore

Olsi Rama zbulon “fiksimin” me tregun afrikan: Matondo nuk u vlerësua sa duhet

Olsi Rama zbulon "fiksimin" me tregun afrikan: Matondo nuk i vlerësua sa duhet
Olsi Rama zbulon "fiksimin" me tregun afrikan: Matondo nuk i vlerësua sa duhet

Tregu afrikan është një nga të preferuarit e partizanit për të gjetur futbollistë cilësitë gjatë viteve të fundit, teksa në emisionin “Elite Show” në SuperSport, Drejtori i Përgjithshëm Olsi Rama zbulon edhe arsyet e kësaj tendence.

Lexo edhe:

“Ne kemi pasur lojtarë afrikanë vazhdimisht dhe eksperiencat me ta kanë qenë shumë pozitive. Mund të përmend Sodiq Atandën, një profesionist i shkëlqyer. Më pas krijuam një raport me një akademi në Senegal dhe sollëm tre lojtarë te Partizani. Dy prej tyre janë sërish aty dhe bëhet fjalë për Maguette dhe Sembene. Pashë, sidomos te Maguette cilësi të shkëlqyera, të cilat gradualisht po i shfaq edhe në fushë. Sa i përket Matondos, them se ka mbetur i pavlerësuar për atë që ka dhënë në Superiore. Ka treguar një nivel të jashtëzakonshëm dhe fakti që po luan me sukses në Superligën turke, i konfirmon cilësitë e tij”, u shpreh Rama.

Lajme të tjera

Futboll

Skuadra e Mechelen, e drejtuar nga Besnik Hasi, rikthehet tek fitorja në kampionat belg në play off-in e grupit të Conference League. Pas humbjes...

Premier League

Armando Broja mund të përdoret nga Chelsea për të balancuar financat, duke u nxjerrë në shitje. Blutë kanë shpenzuar shuma marramendëse në sesionet e...

La Liga

Që kur Xavi Hernandez njoftoi se do të largohej nga Barcelona në fund të sezonit, gjërat kanë filluar të shkojnë më mirë te “Blaugrana”....

Futboll

Fernando Santos nuk është më trajner i Beshiktashit, ka bërë të ditur klubi nga Stambolli këtë të shtunë. Vendimi u mor pas barazimit (1-1)...