Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kombëtare

Operacioni doli me sukses, Chelsea ka një mesazh për Armando Brojën

Armando Broja i është nënshtruar ndërhyrjes kirurgjikale në gju ditën e sotme. Operacioni shkoi me sukses dhe sulmuesi i Chelsea është më i çliruar pas traumës së pësuar ditë më parë kur mësoi se dëmtimi i ligamentit solli mbylljen e sezonit.

Kam kënaqësinë t’u them se iu nënshtrova një operacioni të suksesshëm këtë mëngjes. Tani është koha të pushoj përpara se të nis rrugëtimin tim të rikuperimit. Faleminderit edhe njëherë të gjithëve për mesazhet mbështetëse”, shkruan Broja në faqen e tij.

Të shumta janë komentet inkurajuese për 21-vjeçarin e kombëtares shqiptare. “Kthehu më i fortë”, i shkruan Chelsea, ndërsa nuk mungon një zemër nga ana e Ben Chilëell, shoku i tij te “Blutë e Londrës”, i cili humbi pjesëmarrjen në Katar 2022 me Anglinë për shkak të një dëmtimi.

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...

Featured

Andrea Pirlo rikthehet të luajë futboll në moshën 44-vjeçare. Mediet italiane raportojnë se Pirlo do të luajë në Kings League, pas mbylljes së eksperiencës...