Connect with us

Hi, what are you looking for?

Angli

Operacioni “fshesa”, Chelsea pritet të largojë nëntë lojtarë në verë

Chelsea bëri një sërë afrimesh në dy merkatot e fundit, duke e tejmbushur skuadrën me emra, por njëkohësisht edhe me paga shumë të larta.

Megjithatë shpenzimet dhe rezultatet nuk kanë ecur sinkron te “blutë” e Londrës, të cilët tashmë duhet të mendojnë për disa largime.

Lexo edhe: 

Në verë pritet që te Chelsea të nisë operacioni “fshesa” dhe sipas raportimeve të medieve britanike nëntë lojtarë do të duhet të largohen nga skuadra.

Emrat e rrezikuar në këtë merkato janë: Joao Felix, Azpilicueta, Havertz, Ziyech, Pulisic, Aubameyang, Azpilicueta, Gallagher dhe Kovacic.

Lajme të tjera

Bundesliga

Union Berlin vijon të jetë në kërkim të një trajneri, për t’iu besuar pankinën pas shkarkimit të zviceranit Urs Fischer, teksa së fundi ka...

Featured

Jasir Asani shkëlqeu në plot kuptimin e fjalës me Kombëtaren e Shqipërisë, në kualifikueset drejt kampionatit europian, duke shënuar 3 gola e duke dhënë...

Itali

Pasi përfundoi aventurën me Tottenham sezonin e shkuar, Antonio Conte vijon të shijojë pushimet dhe kohën me familjen. Megjithatë, ashtu siç e ka theksuar...

Serie A

Interi harron Frattesin. Zikaltrit publikuan protokollin e ndeshjes ndaj Juventusit, teksa mesfushori italian nuk figuronte as mes futbollistëve të formacionit dhe as mes atyre...