Premier League

Operacioni i pashmangshëm, van Dijk humb sezonin

Virgil van Dijk do të qëndrojë jashtë fushave të blerta një periudhë të gjatë, pasi dëmtoi ligamentet e gjurit në derbin e Merseyside të shtunën e kaluar. Mbrojtësi holandez u përplas me portierin e “Toffees”, Jordan Pickford, pas vetëm gjashtë minutash lojë në “Goodison Park”.

“Gardiani” i Evertonit çuditërisht nuk mori asnjë sanksion, pasi Van Dijk u vlerësua në pozicion jashtë loje në momentin e përplasjes, megjithatë qendërmbrojtësi u detyrua të dilte nga fusha pasi nuk ishte në gjendje të vazhdonte.

Një deklaratën e Liverpoolit theksohet:

“Van Dijk kërkoi të zëvendësohej dhe vlerësimi i mëtejshëm i dëmtimit ka zbuluar se do të nevojitet një operacion. Nuk përcaktohet një afat specifik kohor për kthimin e tij në fushë. Pas operacionit, Van Dijk do të fillojë një program rehabilitimi me ekipin mjekësor të klubit për t’i mundësuar atij që të arrijë gjendjen e duhur fizike sa më shpejt të jetë e mundur.”

Për dëmtime të tilla një futbollisti i duhet një periudhë 6-8 mujore për t’u kthyer në fushë dhe fatkeqësisht gjiganti holandez mund ta ketë mbyllur sezonin e ndoshta ka humbur edhe Europianin.

Arbitri i ndeshjes, Michael Oliver, dhe zyrtari i VAR-t, David Coote, vendosën të mos i referoheshin pamjeve të përsëritura përderisa van Dijk ishte jashtë loje, duke e shpëtuar Pickfordin nga ndëshkimi. Portieri i Anglisë mund të pezullohet nëse Federata e Futbollit për atë ndërhyrje të pakuptueshme.

 

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency