Formula 1

Operimi i Schumacherit, shpresë te qelizat staminale

Që nga viti 2013, kur u aksidentua në Alpet Franceze, Michael Schumacher nuk është më i njëjti. Edhe sot, gjendja e tij klinike mbahet e fshehtë dhe larg kamerave, pasi familja e tij ka luftuar fort për ruajtjen e privatësisë. Por, sipas gazetës franceze “Le Dauphine”, shtatë herë kampioni i botës në Formula 1 me Ferrarin dhe Benettonin, “brenda ditëve të ardhshme” do t’i nënshtrohet një operacioni me qelizat staminale për të rigjeneruar sistemin e tij nervor.

Edhe nëse teknikat dhe procedura e operacionit janë të panjohura, besohet se ndërhyrja konsiston në transferimin e qelizave staminale nga zemra ose palca e eshtrave në trurin e Michael.

Operacioni do të udhëhiqet nga dr. Menasche, i njohur si “pionier në operacionin e qelizave staminale”. Shtatorin e kaluar Schumacher iu nënshtrua terapisë së parë të qelizave staminale në Paris. Rezultatet nuk dihen saktësisht, qëllimi është të rigjenerojë sistemin nervor: do të ketë një efekt anti-inflamator që ndoshta do të ketë një ndikim në tru. Me shpresën se Schumi mund të rikuperohet.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency