Connect with us

Hi, what are you looking for?

Serie A

Operohet Bennacer, rikthimi në fushë pritet vitin e ardhshëm

Operohet Bennacer
Operohet Bennacer

Mesfushori algjerian i Milanit, Ismael Bennacer iu nënshtrua një operacioni në gjurin e djathtë paraditen e të martës në Lion të Francës, duke mbyllur para kohe vitin 2023.

Lajmin për operacionin e ka dhënë vetë klubi i Milanit nëpërmjet një komunikate zyrtare, ku shpjegohet se tashmë Bennacer do të qëndrojë pushim, për të rinisur më vonë edhe fazën e riaftësimit.

Klubi kuqezi thotë në komunikatë se për rikuperimin do të duhen rreth 6 muaj, megjithatë një precedent i mëparshëm me ish-mesfushorin Bonaventura, ka zgjatur plot 8 muaj.

Lexo edhe:

 

E nëse e njëjta kohë do t’i duhet edhe Bennacer, atëherë mesfushori algjerian do të rikthehen në fushë vetëm në fillim të vitit 2024 për të dhënë sërish kontributin e tij me fanellën kuqezi.

Bennacer është një nga futbollistët më të rëndësishëm të Milanit dhe titullar i padiskutueshëm, teksa u dëmtua pikërisht të mërkurën e kaluar në derbin ndaj Interit në Ligën e Kampionëve.

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...

Featured

Andrea Pirlo rikthehet të luajë futboll në moshën 44-vjeçare. Mediet italiane raportojnë se Pirlo do të luajë në Kings League, pas mbylljes së eksperiencës...