Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Operohet sulmuesi i Napolit, 4 muaj jashtë fushave

Aventura e Arkadiusz Milik te Napoli mund të konsiderohet vërtetë e pafat. Sulmuesi polak ia bashkua ekipit të Sarrit verën e kaluar, por një dëmtim i rëndë në muajit tetor të 2016-ës e la jashtë fushave për më tepër se 6 muaj.

Të shtunën, në ndeshjen përballë SPAL, Milik pësoi një tjetër dëmtim të rëndë, çka e detyroi të kryejë sërish ndërhyrje kirurgjikale. Klubi i Napolit njoftoi se operacioni ka shkuar me sukses dhe se pritshmëritë janë që sulmuesi 23 vjeçar të rikthehet në fushë pas 4 muajve.

Milik ka luajtur vetëm 20 takime me Napolin, në të cilat ka shënuar 6 gola, gjithsesi forma e shkëlqyer e belgut Dries Mertens ka bërë që ekipi i Sarrit të mos e ‘qajë’ shumë dëmtimin e polakut.

“Miku im, në dy vite ke treguar që je një njeri i fortë, si breda ashtu edhe jashtë fushe dhe sigurisht që do të kthehesh edhe më i fortë se më parë”, shkruan Mertens në profilin e tij në ‘Twitter’, duke inkurajuar shokun e skuadrës.

Lajme të tjera

Katar 2022

Lionel Messi rikthehet të flasë për triumfin e Argjentinës së tij në Botërorin Katar 2022. Në një intervistë të gjatë kapiteni i kombëtares albiceleste...

Kategoria Superiore

Vesel Limaj u largua nga Tirana drejt Rumanisë, duke ndërprerë me konsensus marrëdhënien me kampionët e Shqipërisë. Për SuperSport, futbollisti nga Malisheva i lindur...

Kategoria Superiore

Kastrioti ka kryer tri përforcime në ditën e fundit të merkatos. Klubi krutan ka siguruar shërbimet e Arturo Reginaldos, Moustapha Camara dhe Stuart Gjetës....

Kategoria Superiore

Pas dy vitesh në Turqi mes Superligës dhe Ligës së Parë ku u aktivizua me Menemenspor dhe Boluspor, Gentian Selmani rikthehet në Abissnet Superiore....