Connect with us

Hi, what are you looking for?

Gjermani

Operohet në gju, Bayern humbet titullarin për fillim e sezonit

Leon Goretzka do të mungojë në fazën parapërgatitore që Bayern Munich do të zhvillojë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, por jo vetëm edhe në javët e para të sezonit 2022-2023.

Stafi mjekësor i kampionëve të Gjermanisë konstatoi një problem serioz në gjurin e majtë të mesfushorit dhe si pasojë ai iu nënshtrua një operacioni.

Sipas raportimeve nga mediet gjermane, Goretzka mund të qëndrojë jashtë fushës së blertë për gjashtë deri në tetë javë.

Duke qenë se Bundesliga do të nisë më 5 gusht, pra pak më shumë se dy javë, i bie që mesfushori të humbasë ndeshjet e fillimit të sezonit.

Në edicionin e fundit me bavarezët, Goretzka luajti në 27 ndeshje në të gjitha kompeticionet dhe në to shënoi 3 gola dhe dha 3 asiste.

Lajme të tjera

Spanjë

Lajme të mira te Real Madrid. Në seancën e fundit stërvitore, organikës së trajnerit Carlo Ancelotti-t i është bashkuar edhe Vinicius Jr. Lexo edhe:...

Featured

Rubin Kazan u përball në transfertë me Baltika, në kuadër të javës së 18-të të Premier League-s ruse. Gjashtë minuta i kanë mjaftuar sulmuesit...

Serie A

Rinovimi i Denzel Dumfries me Interin komplikohet ndjeshëm, teksa palët duket se po shkojnë drejt një divorci në fund të sezonit. Kontrata e holandezit...

Euro 2024

Pasi mësoi kundërshtarët e fazës në grupe të Euro 2024, aty ku do të përballet me Spanjën, Kroacinë dhe Italinë në Grupin B, Shqipëria...