Serie A

Operohet Simon Kjaer, Milani zbulon kohën e rikuperimit…

Mbyllet sezoni për Simon Kjaer. Mbrojtësi danez u dëmtua në transfertën ndaj Genoas dhe la fushën e lojës me ndihmën e barelës që në minutën e tretë, ndërsa gjatë ditës së sotme iu nënshtrua një operacioni.

Në komunikatën për mediat, klubi kuqezi njofton se operacioni për danezin shkoi shumë mirë dhe se koha e rikuperimit llogaritet të jetë rreth 6 muaj, çka do të thotë se sezoni për Kjaer mund të konsiderohet i përfunduar.

Danezi ishte shndërruar në një shtyllë të mbrojtjes kuqezi dhe mungesa e tij pritet të peshojë jo pak, ndaj dyshja Maldini-Massara do të duhet të futen në merkato në janar, për të sjellë një tjetër futbollist në prapavijë.

Të Fundit

EVENTET NË SUPERSPORT

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency