Futboll

Optimizmi i Alimit: Pikët me akademia Pandevin marrin vlerë me suksesin ndaj Sileksit

Futbollistët e Shkëndijës e kanë lënë pas suksesin në Strumicë kundër Akademia Pandevit, pasi tashmë i gjithë fokusi është kthyer ka sfida e radhës, të dielën, me Sileksin, në Kratovë. Starti i gjysmësezonit pranveror me tri pikë në një transfertë të vështirë gjithsesi se ngre motivin në skuadër dhe ekipi me atmosferë shumë pozitive dhe vetëbesim të shtuar shikon duelin e ardhshëm.

“Për ne ishte shumë me rëndësi të startonim me fitore, pasi ashtu bëmë hapin e parë në synimin e ndërtimit të një serie pozitive. Ndeshjet e para gjithmonë janë problematike, gjërat shkuan keq kur ne pamë veten në disavantazh, mirëpo në vazhdim sollëm reagimin e duhur dhe menaxhuam situatën për të fituar tre pikë,” – shprehet mesfushori Armend Alimi, autor i golit të barazimit të dielën e shkuar, në Strumicë, që hapi rrugën drejt suksesit.

“Fitorja me Akademia Pandevin do të fitojë në vlerë nëse të dielën dalim me tri pikë nga dueli me Sileksin. Jemi të vetëdijshëm se na pret detyrë e vështirë, skuadra nga Kratova zhvillon sezon shumë pozitiv dhe kishin start të mirë të gjysmësezonit pranveror, që i hap oreksin, por unë besoj fuqishëm se nëse ne jemi në nivel të detyrës, atëherë nga Kratova  do të kthehemi me tri pikë,” – përfundoi Alimi.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency