Bundesliga

Ora 15:30 Schalke-Dortmund, derbi i Ruhrit premton shkëndija!

Derbi i Ruhrit ndez të shtunën në Supersport. Në Veltins Arena në orën 15:30 do të vihet në skenë një nga sfidat më të zjarrta të futbollit gjerman dhe atij botëror. Është një duel për zemra të forta ai mes Schalke 04 dhe Borussias së Dortmundit sfidë që gjithmonë ka prodhuar emocione të mëdha. Blutë mbretërorë dhe verdhezinjtë vinë në këtë sfidë nga situata diametralisht të kundërta. Dortmundi kryeson Bundesligën pas 13 javësh me 9 pikë avantazh ndaj kampionëve në fuqi të Bayernit dhe 7 pikë ndaj vendit të dytë që mbahet nga Gladbahu. Në anën tjetër Schalke e ka nisur si mos më keq sezonin dhe e vetmja gjë pozitive është që ka kaluar fazën e grupeve në Champions League. 14 pikë të grumbulluara në 13 javë dhe vetëm vendi i 12-të në tabelën e klasifikimit janë shumë pak për skuadrën nga Gelsenkirsheni. Gjithsesi derbi i Ruhrit është një sfidë në të cilën nuk ka favoritë dhe sot në Veltins Arena, Schalke dhe Dortmundi hynë si skuadra të barabarta në fushë pavarsisht pozicioneve që kanë në renditje. Këtë supersfidë do të keni mundësi ta ndiqni live nëpërmjet kanalit Eurosport 2, ashtu si edhe takimin e orës 18:30 mes Herthas së Berlinit dhe Eintrachtit të Frankfurtit.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency