IPKO Superliga

Ora 16:00, tri sfida për të shmangur barazhin, Trepça ’89 më e favorizuara

Java e 31-të e IPKO Superligës së Kosovës nis që këtë të premte, në orën 16:00, me tri ndeshje mjaft interesante, ku luftohet për të njëjtin objektiv, shmangien e zonës së barazhit, për të mos rrezikuar rënien nga kategoria. Janë 6 skuadra, nga vendi i 5-të deri te vendi i 10-të, që ndahen nga njëra-tjetra nga vetëm 4 pikë.   Trepça ’89, ndodhet në pozita disi më komode, me 39 pikë, ndërsa për Gjilanin, që ka 35 pikë, situata paraqitet më e vështirë.

3 javë para fundit, Trepça ’89 pret Ferizajn, me synimin për ta shfrytëzuar sa më mirë faktorin fushë, pse jo, për të siguruar ndoshta matematikisht qëndrimin, në varësi edhe të rezultateve në takimet e tjera.

Dueli më i ashpër dhe më i ekuilibruar është pa dyshim Flamurtari-Drenica. Të dyja skuadrat kanë të njëjtën kuotë pikësh, 38, dhe dëshirojnë të marrin fitoren për të shmangur barazhin. Barazimi nuk është opsion në këtë duel, që do të zhvillohet në kryeqytet, pasi mund t’u japë mundësi ndjekësve më të afërt të fitojnë terren në renditjen.

Ballkani-Gjilani është takimi i tretë dhe i fundit që “ndez” këtë të premte në IPKO Superligën e Kosovës. Në Therandë vendasit duan me çdo kusht suksesin, madje edhe barazimi do të konsiderohej si humbje, pasi “laku” është ngushtuar dhe nuk ka më kohë për të rikuperuar. Katër humbjet radhazi e kanë komplikuar shumë situatën tek Gjilani, që në rast suksesi në këtë transfertë, do t’i rriste shanset për të shmangur barazhin, pasi javën e ardhshme luan me KEK-un.

 

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency