Kupa e Italise

Ora 20:45, finalja e parakohshme Milan-Napoli, kuqezinjtë shpresat te Piatek

Faza çerekfinale e Kupës së Italisë nis me një përplasje të madhe, që mund të konsiderohet edhe një finale e parakohshme, Milan-Napoli, që do të luhet sonte, në “San Siro”, në orën 20:45, dhe do të transmetohet drejtpërdrejtë nga SuperSport.

Një përballje mjaft interesante, që vjen vetëm pak ditë pas sfidës së kampionatit mes këtyre dy skuadrave po në “San Siro” e që përfundoi në barazim pa gola. Të shtunën, blerja e madhe e kuqezinjve në fazën sulmuese, polaku Piatek, u aktivizua në minutën e 71-të në vend të Cutrones, por këtë radhë Gatusso e ka projektuar titullar, edhe pse ende nuk është marrë vendimi përfundimtar.

Ndryshe nga eksperienca gjenoveze, Piatek është i detyruar të ketë më aktiv në lojën e kuqezinjve, duke kombinuar më shumë me mesfushorët, proces që kërkon ndoshta pak kohë që të perfeksionohet. Nga ana tjetër, trajneri Ancelotti nuk ka grumbulluar për këtë duel mesfushorin shqiptar, Elseid Hysaj.

Napoli, në fakt, është shndërruar “mace e zezë” për Milanin vitet e fundit. E kjo kuptohet qartë nga statistikat. Fitorja e fundit e kuqezinjve ndaj napolitanëve daton në vitin 2014. Në 9 takimet e fundit, të gjitha në Serinë A, Napoli ka fituar 6 dhe 3 të tjera kanë përfunduar në barazim.

Hera e fundit kur të dyja skuadrat janë përplasur në Kupë i përket vitit të largët 1990, me kuqezinjtë që fituan në gjysmëfinale me rezultatin 3-1. Interesant fakti që trajneri aktual i Napolit, Carlo Acncelotti, luante me Milanin dhe kishte përballë legjendën Diego Armando Maradona.

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency