Serie A

Ora 20:30, Milan-Bologna, “Djalli” me shpresa reale për Championsin

Milani ende nuk i ka humbur shpresat për vendin e katërt në Serinë A, edhe pse mundësitë për t’ia rrëmbyer këtë vend Atalantës janë të kufizuara. Gjithsesi, barazimi i Romës në fushën e Genoas u la një hapësirë kuqezinjve për të besuar deri në fund të mrekullia e sigurisht për t’ia dalë mbanë “Djalli” jo vetëm që duhet t’i fitojë takimet e mbetura, por duhet të shpresojë që Atalanta të lërë tri pikë në tri sfidat e saj. Në një skenar hipotetik, me Atalantën, Romën dhe Milanin me pikë të barabarta, kuqezinjtë avantazhohen nga përplasjet direkte.

Milani aktualisht ka 56 pikë, 3 më pak se Roma dhe 6 më pak se Atalanta, por do të luajë sonte në mbrëmje, në orën 20:30, me Bolognan, sfidën që mbyll javën e 35-të. Nëse fiton, parakalon Romën falë përplasjeve direkte dhe mbetet 3 pikë pas Atalantës. Sfida e ziklatërve bergamaskë me Juventusin në Torino shihet si një mundësi që skuadra e Gasperinit të dale e humbur.

Sa i përket formacionit, ndaj Bolognas Gattuso pritet të lërë në stol Cutronen, duke i besuar “tredhëmbëshit” Suso-Piatek-Calhanoglu. Në mesfushë rishfaqet Biglia, krah të cilit do të rreshtohen Paqueta dhe Kessie. Mbrojtja do të formohet nga Abate, Zapata, Musacchio e Rodriguez.

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency