Serie A

Conte me organikë të cunguar, Marotta e Ausilio nisin sulmin në merkato

Inter u ndal dje në një barazim 1-1 në transfertën ndaj Lecces, i dyti radhazi për zikaltrit, pas atij me Atalantën një javë më parë në “San Siro”, ndërsa tani Juventusi kryesues e ka çuar në 4 pikë diferencën.

Vetë trajneri Antonio Conte pranoi se jo të gjithë futbollistët ishin në maksimumin e tyre dje, ndërsa u vunë re edhe limitet e organikës në dispozicion të tij, pasi nuk kishte asnjë mesfushor për t’i dhënë freski ekipit, ndërsa në sulm ishin Sanchez jo në formën më të mirë dhe Espozito pa eksperiencën e duhur.
Pikërisht për këtë arsye, Marotta dhe Ausilio kanë nisur menjëherë nga puna dhe do të synojnë që brenda javës të mbyllin operacionet e nisura të merkatos, për të kompletuar organikën dhe për të shmangur hapa të tjerë fals, që mund t’u kushtojnë shumë.

Kështu sipas mediave në Turqi, Victor Moses u ka kërkuar largimin drejtuesve të Fenerbahces, të cilët nga ana e tyre kanë dhënë miratimin, por kanë kërkuar kohë deri në gjetjen e një tjetër futbollisti për krahun.

Nëse Moses lirohet nga turqit, atëherë do të udhëtojë drejt Milanos bashkë me francezin Olivier Giroud, ndërsa Interi do të paguajë 5 milionë euro në arkat e londinezëve, për blerjen e kartonit të kampionit të botës dhe huazimin me të drejtë blerjeje të anësorit nigerian.

Ndërkohë sot pritet të rikthehet në Londër menaxheri i Eriksen, Martin Schoots dhe paralelisht me të, Interi do të dërgojë edhe ofertën zyrtare prej 18 milionë eurosh për kartonin e fantazistit danez, ndërsa gjasat janë të mëdha që gjithçka të mbyllet me sukses.

Këta të tre pritet të shtojnë cilësinë dhe alternativat në formacionin e Antonio Contes, që gjithashtu pret edhe rikuperimin e D’Ambrosios e Gagliardinit, për të tentuar rikuperimin e diferencës prej 4 pikësh nga Juventusi dhe titullin kampion në fund.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency