Connect with us

Hi, what are you looking for?

Itali

Origi në qendër të kritikave, mediet italiane: Ta krahasosh me Giroud, si të dalësh me ishin e Brad Pitt

MILAN, ITALY - AUGUST 13: Divock Origi of AC Milan looks on during the Serie A match between AC MIlan and Udinese Calcio at Stadio Giuseppe Meazza on August 13, 2022 in Milan, Italy. (Photo by Marco Luzzani/Getty Images)

Nuk është një periudhë e lehtë për belgët e Milanit. Jo vetëm De Ketelaere, por edhe Divock Origi po lufton për të bërë paraqitje të mirë.

Kundër Spezia-s ai bëri një tjetër paraqitje jo bindëse, duke u vlerësuar nga mediet italiane me notën 5.

Një nga titujt më pikant ishte ai i “La Gazzetta dello Sport” që shkruan se “krahasimi me Giroud është i ashpër, si të dalësh me ish-in e Brad Pitt”.

Duket se Origi ka shumë punë përpara për të gjetër formën më të mirë dhe për të bërë një paraqitje të pëlqyeshme.

Lajme të tjera

Bundesliga

Thomas Tuchel mori drejtimin e Bayern Munich të premten, pas shkarkimit të trajnerit Julian Nagelsmann. Më pak se 24 orë nga zyrtarizimi i tij...

Kombëtare

Mjaft i dëshpëruar u shfaq trajneri Sylvinho në intervistën për SuperSport, pas humbjes minimale në Poloni. Trajneri brazilian nuk i kurseu komplimentet për atë...

Premier League

Tottenham shkarkon Conten. Lajmi ishte në ajër prej ditësh por mbrëmjen e të dielës ka ardhur edhe zyrtarizimi i prishjes së bashkëpunimit mes palëve....

Euro 2024

Shqipëria e nis me humbje edicionin e ri të kualifikueseve të Euro 2024, duke u mundur minimalisht 1-0 në Varshavë. Një gol i shënuan...