Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Oscar i jep fund aventurës në Kinë, 100 milionë paund në xhep dhe gati për aventurën e re

Ish-mesfushori i famshëm i Chelseat, Oscar ka vendosur të mbyllë aventurën në Kinë ku aktivizohej me skuadrën e Shanghai Port FC. Braziliani ishte zhvendosur në Kontinentin Aziatik në vitin 2017 teksa në atë kohë injoroi oferta nga klubet më në zë të Europës duke zgjedhur paratë.

Dhe, në fakt, në këto pesë vite që ka jetuar dhe luajtur në Kinë, Oscar ka arkëtuar më shumë se 100 milionë paund duke përmbushur qëllimin e transferimit. Edhe pse duhet theksuar se Oscar ka ruajtur një nivel të kënaqshëm në Kinë me fanellën e Shanghai teksa në 116 ndeshje, ia ka dalë të shënojë 35 gola dhe të regjistrojë plot 74 asiste.

Ndërkohë, pas mbylljes së aventurës në Kinë, Oscar pritet të rikthehet në Brazil dhe sipas Fabrizio Romano, Flamengo është në Pole Position për të firmosur me 30-vjeçarin.

Lajme të tjera

Europa League

Kapiteni i Atalanta-s në finalen e Europa League, të cilën skuadra italiane e fitoi me rezultatin 3-0 ndaj Bayer Leverkusen, Berat Gjimshiti deklaroi për...

La Liga

Drejtuesit e Barcelonës kanë nisur të mendojnë tashmë për sezonin e ardhshëm me skuadrën që i duhet të kënaqej vetëm me vendin e dytë...

Europa League

Duke folur për mediet pas disfatës në finalen e Europa League, që korrespondon edhe me humbjen e parë pas 51 ndeshjes, trajneri i Bayer...

Spanjë

Mesfushori i Real Madrid-it, Toni Kroos ka vendosur të largohet nga futbolli pas përfundimit të EURO 2024. Kampionati europian në Gjermani do të jetë...