Connect with us

Hi, what are you looking for?

Merkato

Osimhen drejt Bundesligës, Napoli gjen pasardhësin në Serie A

Victor Osimhen pritet të largohet nga Napoli në fundin e sezonit. Golashënuesi më i mirë i Serie A, kërkohet nga Bayern Munchen dhe Manchester United.

Bavarezët janë disi më të avantazhuar për të siguruar shërbimet e bomberit nigerian. Gjithsesi, arritja e marrëveshjes me presidentin De Laurentiis nuk do të jetë një mision i thjeshtë.

Lexo edhe: 

Nga ana tjetër, kampionët e ardhshëm të Italisë po studiojnë alternativa të ndryshme për pasardhësin e Osimhen. Në krye të listës së dëshirave qëndron Tammy Abraham.

Përveç sulmuesit anglez të Romës, emra të tjerë që lidhen me kalimin te Napoli janë Hojlund (Atalanta), Beto (Udinese) dhe Victor Boniface (Union Saint-Gilloise).

Lajme të tjera

Lajme

Shqipëria është gati për të nisur aventurën e saj në Euro 2024. Kuqezinjtë zhvilluar seancën e fundit stërvitore para sfidës së parë me Italinë,...

Euro 2024

“Besoj që performanca nuk ishte aq e mirë siç e kishim përgatitur. Ka gjëra që duhen përmirësuar, i kemi lejuar shumë hapësira Italisë e...

Euro 2024

Kroacia do të jetë kundërshtari i radhës për Shqipërinë në Grupin B të Euro2024. Skuadra kuqezi vjen pas humbjes me Italinë, por pa humbur...

Euro 2024

Nedim Bajrami hyri në historinë e Kampionatit Evropian me golin e shënuar ndaj Italisë, në ndeshjen debutuese të Shqipërisë në eventin e futbollit që...