Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Osimhen: Gjigantët e Europës më kërkojnë, por nuk vendos unë

Osimhen e Zielinski drejt Arabisë
Osimhen e Zielinski drejt Arabisë

Pas golit dhe fitores në Frankfurt, Victor Osimhen foli edhe për të ardhmen e tij.

I pyetur nga mediet se ku do ta vazhdojë karrierën, duke ditur se disa nga klubet me gjigante në Europë kanë shfaqur interes për të, sulmuesi i Napolit theksoi se përtej faktit që kjo gjë e gëzon, në fund do të jetë Napoli që do të vendosë.

Lexo edhe:

“Kur ia del kaq mirë, klubet më të mira në mbarë botën të shikojnë dhe të tërheqësh interesin e tyre, të motivon të punosh edhe më shumë. Por unë jam i fokusuar te Napoli tani dhe ata kanë fjalën e fundit. Unë thjesht dua të ndihmoj ekipin tim për të fituar ndeshjet dhe trofe. Në fund të sezonit do të shohim se çfarë do të ndodhë, por nuk varet nga unë. Është në dorën e klubit të vendosë.”-tha ai.

Lajme të tjera

Euro 2024

“Spanja dhuroi spektakël, është një skuadër e jashtëzakonshme me lojtarë të rinj të pabesueshëm. Është një model i pakonkurrueshëm për t’i dhënë vlerë akademisë....

Kosovë

Aventurë e re për Arijanet Muric, portierin titullar të përfaqësueses së Kosovës. 25-vjeçari dardan do të jetë pjesë e Ipswichit në katër sezonet e...

Ligue 1

Joao Nevesit do të jetë goditja e madhe e PSG-së në mesfushë. Talenti portugez kërkohet me ngulm nga trajneri Luis Enrique. 19-vjeçari është pjesë...

La Liga

Pedri, ishte mungesa e madhe e Spanjës në ndeshjet më të rëndësishme të Euro 2024, me mesfushorin që u dëmtua pas një përplasje të...