Connect with us

Hi, what are you looking for?

Serie A

Osimhen i heq dy pikë Napolit, tani Interi +7

Për të tretë ndeshje radhazi, Napoli nuk arrin të marrë maksimumin e pikëve në Serinë A. Skuadra kampione e Italisë, pas humbjes në shtëpi me Lazion dhe barazimit në fushën e Genoas, ngec edhe në “Dal’Ara” të Bolognas në një barazim pa gola.

Peshoi shumë në rezultatin përfundimtar të ndeshjes një penallti e humbur nga sulmuesi kryesor i skuadrës së Rudi Garcias, Osimhen, në minutën e 72-të.

Me këtë barazim Napoli humb më shumë terren me Interin kryesues, që kryeson me shtatë pikë më shumë.

Lexo edhe:

Lajme të tjera

Spanjë

Lajme të mira te Real Madrid. Në seancën e fundit stërvitore, organikës së trajnerit Carlo Ancelotti-t i është bashkuar edhe Vinicius Jr. Lexo edhe:...

Serie A

Rinovimi i Denzel Dumfries me Interin komplikohet ndjeshëm, teksa palët duket se po shkojnë drejt një divorci në fund të sezonit. Kontrata e holandezit...

Euro 2024

Pasi mësoi kundërshtarët e fazës në grupe të Euro 2024, aty ku do të përballet me Spanjën, Kroacinë dhe Italinë në Grupin B, Shqipëria...

Premier League

United mposhti 2-1 Chelsean në “Old Trafford”, në një sfidë të hapur dhe të mbushur plot raste. Skocezi Scott McTominay ishte heroi i vendasve...