Connect with us

Hi, what are you looking for?

Serie A

Osimhen-Napoli, tifozët i dërgojnë mesazh të qartë sulmuesit

Osimhen-Napoli
Osimhen-Napoli

Thyerja mes Osimhen dhe Napolit është e dukshme, ndonëse sulmuesi nigerian u aktivizua titullar nga trajneri Rudi Garsia në ndeshjen e kampionëve të Italisë ndaj Udineses.

Në çështjen mes sulmuesit dhe klubit kanë menduar të ndërhyjnë edhe tifozët napolitanë, që kanë shpalosur një pankartë në fillim të takimit, me një mesazh të qartë për Osimhen, që respekti për fanellën mbetet mbi të gjitha.

“Përtej sjelljes personale, respekti për fanellën mbetet urdhri i parë”, shkruhej në pankartën e tifozerisë së Napolit.

Lexo edhe: 

Sulmuesi nigerian u mërzit me klubin, pas një videoje qesharake të tij, të shpërndarë në llogarinë e Napolit në TikTok, teksa më pas Osihmen fshiu gjithçka që e lidh me Napolit në Instagram.

Për çështjen reagoi edhe agjenti i Osimhen, që tha se do të ndjekë hapat ligjorë për sjelljen injoruese të Napolit ndaj sulmuesit.

Lajme të tjera

Euro 2024

Shqipëria do të luajë në datën 26 mars një ndeshje miqësore ndaj përfaqësues së Zvicrës, lajm që u zbulua në emisionin “ELITE SHOW”. Çdo...

Kombëtare

Italia kampione në fuqi e Europës, do ta nisë Europianin e 2024-ës pikërisht përballë Shqipërisë në “Dortmund, mbrëmjen e 15 qershorit, teksa kreu i...

Futboll

Dani Alves akuzohet për sulm seksual për përdhunimin e dyshuar të një vajze në klubin e natës Sutton, në Barcelonë, më 30 dhjetor të...

Euro 2024

Një prapaskenë interesante edhe zbuluar në emisionin “ELITE SHOW”, çdo të hënë në SportNews (21:00), që ka lidhje me Luka Modric dhe Jahmir Hykën....