Connect with us

Hi, what are you looking for?

Serie A

Osimhen shkruan historinë e Napolit, rekordi që vendosi

Me golin që shënoi të premten kundër Sassuolos në fitoren 0-2, Victor Osimhen u bë lojtari i parë i Napolit që shënon në shtatë ndeshje të fituara radhazi në Seria A.

Gjatë gjithë historisë së këtij klubi, asnjë lojtar nuk e kishte arritur një rekord të tillë.

Lexo edhe

Napoli ëhtë duke bërë shumë mirë, ndërsa kryeson kampionatin italian me një diferencë prej 18 pikësh nga vendi i dytë që mbahet nga Inter, ndonëse “zikaltërit” ende nuk e kanë mbyllur raundin e 23-të.

Ndërkohë Osimhen nga ana tjetër kryeson litën e golshënuesve me plot 18 gola të realizuar në këtë edicion të Seria A.

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Gossip

Vajza e Pep Guardiolës, Maria Guardiola duket ‘e fiksuar’ me futbollistët, teksa pas një romance me fantazistin anglez Delle Ali, u përfol për një...

Champions League

Skandal me gjyqtarin Szymon Marciniak, i caktuar për të drejtuar finalen e Champions League mes Manchester City-t dhe Interit, që do të luhet më...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...