Champions League

Osmani dhe Alimi: Të shmangim befasitë dhe të gëzojmë “Ballistët”

Trajneri Qatip Osmani dhe kapiteni Alimi folën në konferencë për shtyp para ndeshjes së kthimit me Nomme Kalju në raundin e parë kualifikues të Championsit, duke përcjellë besim për kualifikimin, por të vetëdijshëm që kuqezinjtë duhet të kenë kujdes dhe të eliminojnë gabimet që bënë në takimin e parë, përtej rezultatin pozitiv të arritur.

“Pas ndeshjes së parë, brenda javës kemi analizuar gabimet që i bëmë në takimin e luajtur në Talin, ndërsa nesër presim që të marrim kualifikimin për në raundin tjetër”, – deklaroi Osmani, ndërsa Alimi shtoi: – “E dimë se kemi edhe 90 minuta për të arritur qëllimin dhe për të kaluar raundin e parë. Kemi një rezultat të mirë, por nuk do të thotë asgjë. Jemi përgatitur maksimalisht për këtë ndeshje dhe për t’i gëzuar tifozët tanë.”

Trajneri i kuqezinjve shpjegoi se nuk do të ketë ndryshime në formacion.

“Kemi rezultat pozitiv që na afron pranë kualifikimit në raundin tjetër, por e kemi marrë shumë me seriozitet ndeshjen e kthimit. Edhe pse e kemi atë përparësi 1-0, në futboll ndodhin befasitë, ashtu që duhet të hyjmë maksimalisht të motivuar për të fituar. Sa i përket formacionit, 99.9 % do të jetë ai që startoi në Talin”.

Për kapitenin është e rëndësishme që Shkëndija të korrigjojë shënjestrën dhe të mos shpërdorojë rastet që i jepen.

“Është e vërtet që e dominuam ndeshjen në Talin, kishim posedim të topit, krijuam disa raste të mirë, por na mungoi finalizimi. Mendoj se nesër atë do ta përmirësojmë. Çdo herë ndeshja e parë është e vështirë, ndërsa në vijim mendoj që forma e lojtarëve vjen në nivelin e duhur.”

Sa i përket faktit që tetovarët do të kenë edhe mbështetjen e tifozëve, Osmani u shpreh:

“Lojtari 12-të i Shkëndijës gjithmonë kanë qenë tifozët, “Ballistët”, ashtu që presim si në ndeshjet tjera Europiane që na kanë mbështetur edhe nesër i presim në një numër të madh që të në japin përkrahjen e duhur”.

Ndeshja Shkëndija-Nomme Kalju zhvillohet të martën, në stadiumin “Todor Proeski” në Shkup, në orën 17:00.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency