IPKO Superliga

Osmani i pakënaqur me aktivizimin, Prishtina e huazon te Drita

Prishtina dhe mbrojtësi i djathtë, Përparim Osmani kanë ndarë rrugët. Mbrojtësi 30-vjeçar, me Prishtinën ka kontratë deri në qershor, por angazhimi i paktë me ekipin e parë ka bërë që futbollisti të kërkojë largimin. Prishtina ia ka plotësuar dëshirën, pasi Osmani ka qenë mbajtur gjithmonë qëndrim prej profesionisti. Klubi kryeqytetas ka vendosur ta lejojë largimin në formë huazimi te Drita e Gjilanit.

“Nuk ka qenë aspak e lehtë që të largohem nga një klub shumë mirorganizuar me një kolektiv shembullor. Mirëpo futbolli i ka këto gjëra dhe besoj nuk ka asnjë të keqe, sepse të dy palët kemi qenë korrektë. Te Prishtina kam kaluar momente jashtëzakonisht të mira dhe jam krenar që kam qenë pjesë e Prishtinës, sidomos në paraqitjet dy vite rresht në Europa League. E falënderoj udhëheqjen e klubit, stafin e trajnerëve dhe të gjithë bashkëlojtarët për çastet e mira të kaluara për një vit e gjysmë, duke u dëshiruar sukses dhe më në fund të rikthejnë sërish titullin e kampionit në kryeqendër”, – deklaroi Përparim Osmani.

Osmani për një vit e gjysmë është aktivizuar në 29 ndeshje zyrtare, duke asistuar në dy gola, ndërsa është paraqitur edhe në tre ndeshje ndërkombëtare në Europa League. Osmani me Prishtinën ka fituar një trofe, gjegjësisht Kupën e Kosovës më 2017/18.

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency