Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Osmani: Ndaj Milanit meritonim barazimin

Qatip Osmani: Mendoj se ndeshja duhet tembaronte në barazim. Morëm një gol për gabimin tonë, por unë jam i kënaqur me lojën dhe tani duhet të përqendrohemi në kampionat. Shfrytëzoj rastin t’i uroj Skënderbeut kualifikimin. Shorti na rezervoi kundërshtarin më të fortë të mundshëm, por fakti që luajtëm kundër Milanin ishte eksperiencë e bukur për ne.

Shkëndija prej dy vitësh i ka shkuar afër kalimit në fazën e grupeve. Tani do të orientohemi në kampionat, por na duhen disa perforcime. Mendoj se është viti i duhur për të fituar edhe kampionatin.

Buba Hasani: Gjithmonë është e vështirë të luash kundër Milanit. Nuk ndikuan emocionet si në Milano. Dhamë më të mirë dhe shpresojmë që në të ardhmen të jemi në fazën e grupeve të europa Leagues. Nuk patëm fat me shortin, disa lojtarë nuk kanë shumë ekspeirencë emocionet bënë të veten. Në këtë ndeshje të dytë treguam vlerat tona. Duhet të jemi krenarë për atë që kemi bërë. Duhet të fokusohemi për të arritur objektivat tona.

Cuculi: Mbas një jave zhgënjyese në Milano treguam një fytyrë tjetër. Milani është shtatë herë kampion i Europës. Besoj se nuk i zhgënjyem tifozët dhe pritshmëritë e tyre. Kam parim në jetë që kurrë nuk humb, fitoj ose mësoj. E quaj një mësim të mirë për  të ardhmen. Shpresoj që të fitojmë kështu edhe në kampionat. Kam qenë i dëmtuar, por dëshira ishte e madhe për të mos i lënë cunat. Dhashë më të mirën time. Nuk është mëkat humbësh me Milanin. Do të mbështesim Skënderbeun që na përfaqëson në Europa League, falenderojmë Digitalbin, që si gjithmonë na ka mbështetur. 

Lajme të tjera

Serie A

Aventura e Walter Mazzarrit te Napoli mundtë quhet e përfunduar. Barazimi mes vuajtjesh ndaj Genoas në fundjavë ka bërë që De Laurentiis të humbë...

Kategoria Superiore

Kukësi ndryshoi për të katërtën herë trajnerin, kur deri më tani janë zhvilluar vetëm 24 javë.Verilindorët e nisën sezonin me Rraman Hallaçin, e vijuan...

Champions League

Hakan Calhanoglu ka dhënë një intervistë interesante, gjatë së cilës “harron” për disa momente modestinë. Gjithsesi, 30-vjeçari meriton çdo lëvdatë, pasi është ai truri...

Bundesliga

Granit Xhaka gjen golin me fanellën e Bayer Leverkusen. Në ndeshjen e kampionatit gjerman, mesfushori me origjinë shqiptare realizoi një gol maft të bukur...