Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Osmani premton: Premion e ndaj me tifozët

Tefik Osmani po shijon momentin e artë me Skënderbeun. Mbrojtësi korcar ka qenë një prej lojtarëve kryesorë për bardhekuqtë kohët e fundit, gjithmonë vendimtar  me ndërhyrjet e tij por mbi të gjitha një futbollist i grupit. Përpara ndeshjes së kthimit me Dinamon e Zagrebit premtimi i tij se premion do ta ndajë me tifozët ka qenë një prej lajmeve më interesant nga kampi i korcarëve. Një vendim që vetë mbrojtësi do ta cojë deri në fund në rast kualifikimi, sic pranoi në intervistën e dhënë në Supersport për emisionin Zona Gol.

Në sfidën e kthimit Skënderbeu niset nga barazimi 1-1 i Maksimit. Osmani beson se përvoja e fituar dhe tifozët do të jenë arma plus e korcarëve.

Batutat nuk mungojnë asnjëherë nga mbrojtësi, i cili dhe te transferimi i një lojtari të rëndësishëm si Liridon Latifi kërkon të shohë anën pozitive.

Në fund dhe e ardhmja që duket se lidhet ngushtë dhe me ecurinë europiane të Skënderbeut.

 

Lajme të tjera

Kategoria Superiore

Xhuliano Skuka nis aventurën e re në Francë, ku do të jetë pjesë e Metz. Sulmuesi dibran kaloi me sukses testet mjekësore mëngjesin e...

Kategoria Superiore

Tirana bind Kristal Abazajn që të kthehet në Abissnet Superiore. Ashtu siç SuperSport raportoi pak ditë më parë, 26-vjeçari do të jetë pjesë e...

Featured

Marsel Ismajlgeci nuk është më lojtari i Tiranës. “SuperSport” mëson se kapiteni është larguar nga ekipi dhe do të transferohet në Bosnja dhe Hercegovina...

Premier League

Dëmtimi i Virgil Van Dijk është padyshim një lajm i keq për Jurgen Klopp, që sheh Liverpoolin e tij këtë sezon, shumë larg formës...