Futboll

Ousmane Dembele drejt Barcelonës

Ousmane Dembele padyshim qe ka qene protagonisti i kesaj merkatoje verore. Talenti 20-vjecar i Borusias se Dortmundit tashme ka privilegjin  te jete i pari lojtar, per te cilin klubi historik i Barcelones do te derdhe me shume se 100 milione euro, ne kasat e klubit gjerman, ne menyre qe te permbylle tratativat e transferimit te tij.  Dembele premton shume per te ardhmen, por vetem nje vit me pare kartoni i tij nuk vlente me shume se sa 15 milione euro, shume kjo qe Dortmundi i pagoi klubit te Rennes per nenshkrimin e tij, nderkohe qe sot i riu francez e shumezon me 10 vleren e tij. 105 milione eshte fondi qe katalanasit do te celin per sulmuesin, nderkohe qe 45 milione jane variabel. Gjithsesi, nga transferimi i tij tek Barcelona nuk do te perfitoje vetem Dortmundi pasi 15 milione euro te tjera do te shkojne ne arkat e Rennes qe kishte ruajtur nje perqindje te vogel te kartonit te lojtarit.

Pas transferimit te Neymar kete vere tek francezet e Paris Saint Germain, Barcelona shenjestroi dy emra te cilet, i kategorizoi si kandidatet ideal per te zevendesuar mungesen e brazilianit, i pari ishte Philip Coutinho dhe tjetri Ousmane Dembele, qe tashme eshte rruges per ne Camp Nou duke u kthyer keshtu ne futbollistin me te vleresuar te kesaj merkatoje pas Neymar. Transferimi me kete shume marramendese per nje lojtar 20-vjecar qe vetem nje vit me pare vleresohej shume here me pak sigurisht qe eshte shoqeruar edhe me polemika, por kjo nuk e  ndali Barcelonen ta coje deri ne fund objektivin e saj. Dembele do te veshe fanellen blaugrana, duke mbajtur mbi shpatulla vleresimin dhe pritshmerite e ketij klubi.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency