Futboll

Ozil dëmtohet dhe lë fushën me barelë, ja kur pritet rikthimi në fushë

Mesut Ozil u dëmtua në ndeshjen e fundit të Fenerbahce-s dhe kampioni i botës i vitit 2014 me përfaqësuesen e Gjermanisë u shtrëngua për të lënë fushën e lojës me barelë. 32-vjeçari nga Gelsenkirsheni i cili la Arsenalin në fundin e muajit janar për t’u transferuar në radhët e verdhebluve në Superligën Turke u dëmtua në kavilje gjatë ndeshjes me Antalyaspor-in.

Në Stadiumin “Sukru Saracoglou” numri 67 u zëvendësua pikërisht në minutën e 67’ të takimit, nga mesfushori i përfaqësueses turke Irfan Can Kahveci dhe mendohet se Mesut Ozil do të mungojë për minimalisht një muaj në ndeshjet e klubit të tij të ri nga Stambolli. Gjithçka ndodhi pranë treçerekut të takimit me Antalyaspor-in, një kundërshtar i rrezikshëm që njihet për forcën jashtë fushe dhe që ka barazuar më shumë se gjysmën e ndeshjeve të zhvilluara deri në këtë pjesë të sezonit.

Ish-mesfushori i Schalke-s, Werder-it, Realit të Madridit dhe Arsenalit vendosi këmbën keq pas një dueli me mesfushorin e Antalyaspor-it Freddy dhe u kuptua qartë që Ozil kishte probleme në pjesën e kaviljes. Mesfushori i mirënjohur u ndihmua fillimisht nga pjesëtarët e stafit mjekësor për të dalë nga fusha mes dhimbjeve, ndërsa më pas u transferua me barelë në një autoambulancë, në një ndër spitalet e zonës, për një kontroll më të hollësishëm.

Trajneri Erol Bulut e përfshiu Ozil-in nga minuta e parë për herë të katërt në kampionat, ndërsa në Kupën e Turqisë mesfushori i famshëm ka zhvilluar vetëm një ndeshje si titullar. Vendasit ia dolën për të barazuar në fund me anë të sulmuesit ekuadorian Enner Valencia dhe pas barazimit 1-1 skuadra e Fenerbahce-s pozicionohet në vendin e tretë, me vetëm 2 pikë më pak se sa dyshja Galatasaray – Besiktas.

Mesut Ozil i cili shpërdoroi një mundësi shumë të mirë shënimi në pjesën e parë të ndeshjes nuk ka ndihmuar akoma skuadrën e tij të re me gol apo qoftë edhe asist dhe në rastin më të mirë 32-vjecari nuk pritet të kthehet përpara datës 5 prill, kur verdheblutë do të masin forcat me Denizlispor. Paraprakisht burime pranë klubit nga Stambolli raportojnë se Mesut Ozil do të mungojë nga 4-6 javë, megjithatë gjithçka do të varet nga faza e riaftësimit, pasi rikthimi I tij mund të vonojë deri në fillimin e muajit maj.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency