Connect with us

Hi, what are you looking for?

Boks

Pacquiao-Mayweather, projektohet dueli i madh në fund të vitit?

Ishte një nga duelet më të mëdha në historinë e botës së boksit, si në aspektin sportiv, ashtu edhe në atë ekonomik. Dhe mund të përsëritet. Manny Pacquiao dëshiron të luftojë sërish kundër Floyd Mayweather Jr. Kështu deklaroi Sean Gibbons, kreu i MP Promotions. Gibbons thotë se dëshira e Pacquiaos për t’i vënë sërish dorezat është reale. Dhe ai do si rival “armikun e tij”.

Filipinasi mori pjesë në zgjedhjet presidenciale të vendit të tij, por nuk doli fitues. Tani ai është i gatshëm të kthehet në ring, pasi nuk e arriti objektivin në rrafshin politik.

“Senatori Pacquiao kërkon një tjetër ndeshje për ekspozitë kundër Mayweatherit. Nëse ai do të kthehet, do të ndodhë këtë vit,” – tha Gibbons për PlanetSport.

Mayweather ende nuk është prononcuar për këtë çështje, megjithëse promotori mendon se boksieri amerikan nuk është dakord me këtë ide të fundit.

“Do të doja ta shihja një duel të tillë, por Mayweather nuk dëshiron për shkak të egos së tij”, – tha fytyra e MP Promotions kur u pyet për palën tjetër.

Lajme të tjera

Katar 2022

Lionel Messi rikthehet të flasë për triumfin e Argjentinës së tij në Botërorin Katar 2022. Në një intervistë të gjatë kapiteni i kombëtares albiceleste...

Kategoria Superiore

Vesel Limaj u largua nga Tirana drejt Rumanisë, duke ndërprerë me konsensus marrëdhënien me kampionët e Shqipërisë. Për SuperSport, futbollisti nga Malisheva i lindur...

Featured

Gjatë periudhës së merkatos, janë të shumta mundësitë që një lojtar të ndryshojë klub dhe fanellë. Mirëpo, edhe pse shumë të rrallë, ka nga...

Futboll

Portieri i Yeni Malatyaspor, Ahmet Eyup Turkaslan raportohet mes viktimave që humbën jetët nga tërmeti vdekjeprurës në Turqi. Lajmin tragjik e zyrtarizoi trajneri Yalmaz...