Kupa e Shqiperise

Pacult sheh finalen: Ndaj Laçit duhet një Kukës super

Nga suksesi me goleadë ndaj Partizanit, në garën për vendin e dytë në kampionat, Kukësi tashmë është projektuar drejt finales së Kupës së Shqipërisë. Më parë skuadra e Peter Pacult duhet të kalojë Laçin, një rival që e vlerëson po aq të fort sa të kuqtë dhe kërkon një tjetër paraqitje të shkëlqyer nga ekipi.

Laçi, kundërshtari me të cilin përballemi në Kupë, është një skuadër po aq e fortë sa Partizani.

Ndërsa e pranon se Kukësi është më i favorizuar në gjysmëfinalen e kthimit, trajneri premton lojë sulmuese prej fillimit dhe me besimin e rritur te skuadra e tij deklaroi se nuk i ka përgatitur lojtarët për ekzekutimin e penalltive.

Barazimi 0-0 na favorizon disi. Kjo edhe për faktin se ndeshjen e kthimit e kemi në shtëpi.

Objektivi është kalimi në finale, edhe pse mungesat mbeten një problem te Kukësi. Kapiteni Ylli Shameti pritet të mos luajë ndaj Laçit për shkak dëmtimi, ashtu si edhe Rrumbullaku nga e majta e mbrojtjes, ndërsa në dispozicion të trajnerit është kthyer Rustem Hoxha.

Në rast se nesër fitoj 1-0 do ishta i kënaqur. Qëllimi i radhës është të arrijmë në finalen.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency