Kupa e Shqiperise

Pacult: Tirana është për Superiore, kualifikimi mision i vështirë

Barazimi 1-1 në një ndeshje ku kundërshtari luajti për 60 minuta me një lojtar më pak nuk është rezultati që do të dëshironte Kukësi nga sfida e Selman Stërmasit ndaj Tiranës, megjithatë trajneri austriak Peter Pacult shprehet me bindje se skuadra e tij nuk e nënvlerësoi aspak Tiranën ndërsa shtoi se bardheblutë nuk meritojnë të jenë pjesë e Kategorisë së Parë.

“ E kemi vlerësuar shumë skuadrën e Tiranës madje ndoqëm nga afër edhe ndeshjen e fundit të tyre. Tirana është një skuadër që luan shumë bukur futboll dhe luan në mënyrë të organizuar. Kishim probleme në fillimin e ndeshjes pasi nuk e nisëm sfidën ashtu sic e kishim planifikuar. Tirana vitin e kaluar Kupën e Shqipërisë dhe Tiranën nuk e shoh si një skuadër të Kategorisë së Parë pasi mendoj që i ka cilësitë për të qenë në Superiore”.

Edhe pse rezultati 1-1 favorizon Kukësin, Pacult e di që skuadra e tij duhet të derdhi shumë djersë që të avancojë në gjysmëfinalet e Kupës.

“ Kemi shumë kohë deri në ndeshjen e kthimit ndaj Tiranës. Për të kaluar Tiranën do të kemi shumë punë dhe na pret një ndeshje shumë e vështirë në Kukës”.

Por a do të donte Pacult të kishte ndonjë futbollist të Tiranës te Kukësi?

“ Unë jam trajner i Kukësit dhe nuk do të ishte etike të thoja emrin e një lojtarit të Tiranës që do doja ta kisha në skuadër. Unë jam i kënaqur me grupin e futbollistëve që kam në dispozicion”.

 

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency