Bundesliga

Paderboni pa Gjasulën shpërfytyrohet para Dortmundit

Borussia e Dortmundit kthehet te fitorja (1-6) në Bundesligë vetëm pak ditë pas disfatës me Bayernin, që i largoi edhe më shumë verdhezijtë nga objektivi titull. Në sfidën me vendin e fundit në klasifikim, Paderbornin, verdhezinjtë shënuan plot gjashtë herë në portën kundërshtare dhe pësuan vetëm një gol, rezultat që e çon sërish në -7 pikë diferencën me bavarezët. Në radhët e Paderbornit nuk ishte i pranishëm as në stol mesfushori i përfaqësueses shqiptare, Klaus Gjasula, për arsye kartonësh.

Interesant fakti që në gjashtë golat e sfidës u shënuan në pjesën e dytë, me Paderbornin që u shpërfytyrua sapo pësoi golin e parë.

E çeli serinë e golave Torgen Hazard, për t’ia lënë stafetën Sanchos, që realizoi dy herë radhazi si dhe në kohën shtesë, duke sigluar tregolësh.

Shënuan emrin në listën e golashënuesve për Dortmundin edhe Hakimi dhe Schmelzer, ndërsa për vendasit goli i nderit i realizua nga Hunemeier me 11-metërsh, për rezultatin e përkohshëm 1-2.

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency