Merkato

Paga e lartë komplikon të ardhmen e Ronaldos, Juve mendon për Icardin

Cristiano Ronaldo po luan sezonin e tij të tretë me fanellën e Juventusit dhe ka edh enjë vit të mbetur në kontratë, por paga e lartë e portugezit dhe vështirësitë ekonomike të shkaktuara nga pandemia, mund të sjellin divorcin e parakohshëm.

Mbyllja e shkallëve të stadiumit ka ulur ndjeshëm të ardhurat për Juventusin dhe 31 milionë eurot e pagës së sulmuesit portugez, që shkojnë shumë më tepër në vlerë bruto, rëndojnë jo pak në arkat e bardhezinjve.

Interesi për Ronaldon nuk mungon, qoftë nga klube europiane, qoftë nga ato amerikane, me Inter Miamin që është gati të “lajë në ar” portugezin dhe të paguajë edhe një shifër të kënaqshme te Juve për kartonin e tij.

Nga ana tjetër, Paratici po punon për të rikthyer në Itali sulmuesin argjentinas Mauro Icardi, i cili pas divorcit të hidhur me Interin, mirëpret një transferim te “zonja e vjetër” për një lloj revanshi ndaj zikaltërve.

PSG pagoi 58 milionë euro në total për kartonin e futbollistit argjentinas, ndërsa Juventus mund ta marrë në huazim me të drejtë blerjeje për një shifër prej rreth 50 milionë eurosh, të ndarë në këste në disa vite.

Sa i përket reduktimit të shpenzimeve, edhe mesfushorit Rabiot e Ramsey, të cilët erdhën me parametra zero në Torino, janë në listën e atyre që duhen sakrifikuar këtë verë, pasi kanë paga mjaft të larta.

Për më tepër asnjë prej tyre nuk është titullar i padiskutueshëm dhe bardhezinjtë po provojnë të afrojnë Locatellin nga Sassuolo për mesfushën, ndaj largimi i Ramsey e Rabiot do të ishte një operacion me mjaft leverdi për klubin.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency