Connect with us

Hi, what are you looking for?

Advertisement

ANGLI

Champions League

Lojtarët e Manchester City po e presin me padurim finalen e madhe të Champions League kundër Interit. Trofeu me veshë i mungon kampionëve të...

Futboll

Celtic po kërkon për trajner të ri. Australiani me origjinë greke, Ange Postecoglou është emëruar trajneri i ri i Tottenhamit në Premier League. 57-vjeçari...

Champions League

Manchester City mund të sigurojë “tripletën”, triumfin e trefishtë këtë sezon, duke fituar Premier League, FA CUP dhe Champions League, e megjithatë nuk duhet...

Angli

Pronari i Leeds, Andrea Radrizzani ka rënë dakord për t’ja shitur klubin fondit të investimeve San Francisco 49ers, që deri në këto momente zotëronte...

Advertisement

FUTBOLL

Futboll

Emerson Palmeiri hyn në historinë e UEFA-s. Mbrojtësi i majtë italo-brazilian bëhet i pari futbollist që fiton 5 trofe të ndryshëm të UEFA-s, qoftë...

Futboll

Lionel Messi do transferohet në MLS te skuadra e Inter Miami, gjë të cilë e konfirmoi mbrëmjen e kësaj të mërkure vetë sulmuesi argjentinas....

ZYRTARE/ Messi refuzon rikthimin te Barça ZYRTARE/ Messi refuzon rikthimin te Barça

Featured

Lionel Messi refuzon Barcelonën. Ylli argjentinas ka marrë vendimin final për të ardhemn e tij, teksa ka zgjedhur të transferohet në Shtetet e Bashkuara...

Futboll

Andres Iniesta mbylli aventurën pesëvjeçare në Japoni aty ku aktivizohej me klubin e Vissel Kobe. Mesfushori edhe pse tashmë është në moshën 39-vjeçare, nuk...

Advertisement

KOMBËTARE

Ndryshime në listën e kuqezinjve

Kombëtare

Departamenti i Komunikimit në FSHF bën me dije se mbrojtësi Ivan Balliu nuk do të jetë i gatshëm për sfidat eliminatore ndaj Moldavisë dhe...

VIDEO/ Rroca e Topalli mbajnë Istanbulsporin në Superligën turke VIDEO/ Rroca e Topalli mbajnë Istanbulsporin në Superligën turke

Featured

Istanbulspor triumfoi 4-0 ndaj Umraniyespor në sfidën e fundit të sezonit në Turqi dhe ia doli të sigurojë mbijetesën në elitën e futbollit turk...

Futboll

Pasi mbylli zyrtarisht aventurën me Teutën në Abissnet Superiore, Sherif Kallaku ka gjetur edhe skuadrën e re për sezonin e ardhshëm. Fantazisti është transferuar...

Kombëtare

Shqipëria e minifutbollit shkruan historinë në Essen të Gjermanisë, duke e kaluar për herë të parë fazën e grupeve. Kuqezinjtë e trajnerit Irtan Sejko...

Advertisement

Kategoria Superiore

EKSKLUZIVE/ Tirana arrin akordin me mbrojtësin e Maqedonisë

Kategoria Superiore

Tirana vijon përgatitjet për të kompletuar skuadrën në prag të turit eliminator të Conference League, teksa pas konfirmimit të trajnerit Orges Shehi në pankinë,...

Kategoria Superiore

Giovanni Colella nuk është më trajneri i Partizanit. Italiani mori drejtimin e “Demave” gjatë gushtit të verës së kaluar dhe udhëhoqi skuadrën drejt fitimit...

Kategoria Superiore

Tirana është një nga klubet më aktive në merkato. Pasi bindën trajnerin Orges Shehi për të qëndruar, bardheblutë firmosën me portierin Gentian Selmanin dhe...

Kategoria Superiore

Pak ditë pas Edi Martinit, Teuta ndahet edhe me Sherif Kallakun. Mesfushori ofensiv, u transferua gjatë merkatos së janarit nga Tirana tek ekipi bregdetar....

Advertisement
Advertisement

SOT NË SUPERSPORT