Connect with us

Hi, what are you looking for?

ITALI

Kush do ta zëvendësojë Arnautoviç? Ish-sulmuesi i Romës nën vëzhgimin e zikaltërve

Serie A

Dëmtimi i Marko Arnautovic ka prishur jo pak planet e Interit ,që ka mbetur vetëm me tre futbollistë në repartin e avancuar, që janë...

Serie A

Interi i Simone Inzaghit vijon të fitojë dhe kryesojë Serie A. Zikaltrit triumfuan 0-1 në Empoli falë golit të bukur të Dimarcos, i cili...

Serie A

Ashtu siç ishte njoftuar më herët, në Dazn u publikuan audiot e komunikimit të arbitrave të Serisë A me sallën VAR për rastet e...

Serie A

Roma nuk ia doli të arrinte fitoren e tretë mes kampionatit dhe Europës. Verdhekuqtë siguruan vetëm një pikë në transfertën e komplikuar të Torinos...

FUTBOLL

Eredivisie

Ajax-Feyenoord nuk përfundoi si ndeshje. Skuadra nga Roterdami dominoi klasiken e futbollit holandez, duke kryesuar 0-3 përballë “Harkëtarëve” deri në minutën e 56’. Moment...

Eredivisie

Duhej të ishte një ndeshje spektakli, por nuk rezultoi aspak kështu klasikja e futbollit holandez mes Ajaxit dhe Feyenoordit, që u mbyll para kohe...

Merkato

Një tjetër Thuram mund të zbarkojë në Serie A. Khephren është 22 vjeç, luan si mesfushor dhe është vëllai i Marcus Thuram, i cili...

Futboll

Neymar nuk e ka nisur në mënyrën më të mirë të mundshme eksperiencën e tij në Saudi Pro League. Sulmuesi brazilian, i cili u...

ANGLI

Premier League

Ish-trajneri i përkohshëm i Chelsea-t. Bruno Saltor është larguar nga detyra si ndihmës i Pochettinos në mënyrë sekrete. Lajmin e bëjnë me dije mediat...

Premier League

Manchester United u rikthye te fitorja në Premier League. Goli fantastik i Bruno Fernandes, solli suksesin 0-1 në Burnley, duke qetësuar disi ambientin e...

Premier League

Në  një prononcim të fundit pas suksesit ndaj Nottingham Forestit, trajneri i Manchester City, Josep Guardiola foli për përjashtimin e Rodrit në fillim të...

Publikohen numrat e fanellave te Chelsea Publikohen numrat e fanellave te Chelsea

Featured

Sulmuesi i kombëtare shqiptare, Armando Broja u rikthye këtë të dielë në fushë me Chelsean. Broja e nisi sfidën ndaj Aston Villas nga stoli,...

KOMBËTARE

Legjionarët

Ernest Muçi e ka nisur në mënyrë të shkëlqyer këtë sezon me Legian e Varshavës teksa sulmuesi i kombëtares ka realizuar deri më tani...

La Liga

Myrto Uzuni ishte në fushë përgjatë 90 minutave në sfidën e Granadës në transfertë ndaj Las Palmas. Sulmuesi nuk mundi të shfaqej vendimtar në...

Kombëtare

Kombëtarja shqiptare e të amputuarve po përgatitet me seriozitet maksimal për pjesëmarrjen në turneun ndërkombëtar të Ligës së Kombeve. Që do organizohet nga Federata...

Kombëtare

Situata në Veriun e Kosovës është përshkallëzuar sërish. Efektivi i policisë së Kosovës, Afrim Bunjaku ra dëshmor duke kryer detyrën e tij në mbrojtje...

Futboll

Vitet kalojnë por kapiteni Gabi, sulmuesi Fernando Torres dhe mbrojtësi Juanfran vazhdojnë të mbeten tre lojtarë shumë të rëndësishëm për Atleticon e Madridit. Në...

Futboll

E ardhmja e Zlatan Ibrahimovic do të vazhdojë të jetë tek Manchester United. Sulmuesi suedez është shumë pranë rikthimit te Djajtë e Kuq. Ibra...

SOT NË SUPERSPORT